Obec Litohlavy

Programové prohlášení Zastupitelstva obce 2022-2026

Programové prohlášení Zastupitelstva obce Litohlavy

pro volební období 2022-2026

Zastupitelstvo obce Litohlavy zvolené v komunálních volbách v roce 2022 schválilo na svém zasedání dne 12.4.2023 programové prohlášení, ve kterém stavoví cíle a prioritní akce pro toto volební období 2022-2026.

Řízení a rozvoj obce

1.) Vedení obce a výkon veřejné správy

- Zastupitelstvo obce bude usilovat o hospodaření s vyrovnaným rozpočtem, s cílem maximálního využití veškerých dotací při realizaci svých akcí. Jednotlivé plánované akce budou následně podle potřeby a finančních možností obce detailněji rozpracovány v úzké spolupráci s veřejností.

- Zaměříme se na zlepšení komunikace s občany obce – maximální informovanost pomocí úřední desky obce (elektronické i fyzické), obecního rozhlasu a na aktualizaci webových stránek obce.

- Výkon veřejné správy – budeme pokračovat v soustavném vzdělávání pracovníků obecního úřadu, aby byla zajištěna jejich odborná a právní úroveň. Rozšíříme úřední hodiny pro občany.

2.) V oblasti rozvoje obce a investiční výstaby se chceme zaměřit hlavně na dokončení započatých projektů a na připravené projekty, které budou realizovány přednostně z vhodných dotačních titulů

- Prioritou v investiční výstavbě je dokončení ČOV a její uvedení do provozu, výstavba nové místní komunikace v lokalitě Pod Vršíčkem.

- Dále bychom chtěli realizovat některý z připravených projektů – Sanace skalního masívu, volnočasový areál Lomeček, výstavba hasičské zbrojnice.  Na základě ankety občanů bychom chtěli připravit projekt na využití budovy č. p. 10 (bývalý hostinec na Růžku).

3.) Rozvoj a vzhled obce

- Opravu místních komunikací poškozených zásahem výstavby ČOV.

- Dále budeme pokračovat ve vytváření prostorů pro odpočinek a rekreaci, např. vytvoření naučné stezky pro nejmenší v lokalitě u koupaliště.

Životní prostředí

Zaměříme se na:

- Po spuštění splaškové kanalizaci bychom chtěli zamezit vypouštění odpadních vod do dešťové kanalizace.

- Budeme nadále zajišťovat pořádek, čistotu a dbát na upravený vzhled obce za pomoci zaměstnávání hlavně občanů dotovaných z Úřadu práce ČR v rámci veřejně prospěšných prací.

- Budeme vést občany k odpovědnému nakládání s odpady, budeme podporovat třídění odpadu, rozšíříme místa na třídění, zefektivníme dosavadní způsob využití velkokapacitních kontejnerů obce.

- Zahájíme revitalizaci lesních pozemků ve vlastnictví obce – výsadba nových stromků za pomoci veřejnosti a k tomu využijeme maximální možné podpodry dotačních titulů za tímto účelem vypsaných.

Školská, kulturní, sportovní a sociální oblast

Zaměříme se na:

- Zabezpečení provozu MŠ a jejího vybavení.

- Podporu činnosti místních spolků a budeme dále vytvářet optimální podmínky pro jejich činnost v oblasti sportovní, kulturní a jiných aktivitách přínosných pro občany.

- Pořádání tradičních kulturních a společenských akcí v obci (vítání občánků, den dětí, koncerty u kapličky).

- Péči o seniory (např. návštěvy jubilantů, příspěvek pečovatelské služby městu Rokycany atd.).

Bezpečnost a pořádek v obci

Zaměříme se na:

- Dodržování pořádku a čistoty v obci, zejména eliminace nepovolených (černých) skládek

na území obce.

- Připravíme projekt a následnou instalaci zpomalujících prvků na místních komunikacích v nové obytné zóně.

- Ve spolupráci s PČR se zaměříme na nedovolené parkování na chodnících, travnatých plochách v obci a travnatých plochách mezi parkovacím stáním při hlavní silnici. Dále se zaměříme na měření rychlosti.

Programové prohlášení Zastupitelstva obce Litohlavy bude v průběhu volebního období možno doplnit, případně rozšířit o jiné aktuální body podle konkrétních podmínek.

Obecní úřad

Novinky na Váš e-mail

Pokud chcete dostávat novinky z obecního webu do své emailové schránky, napište nám Vaši e-mailovou adresu na: litohlavy@gmail.com.

Virtuální prohlídka obce Litohlavy

Dnes je 28.4.2024